EELISED

 

Keevitatavus 

kuna valmistatavad torud on termpolastidest, siis on nad keevitatavad. See omakorda tähendab seda, et kogu torusüsteem moodustab ühtse monoliitse terviku, mitte ei koosne osadest. Sellise süsteemi eeliseks on lekkekindlus nii torusüsteemist väljapoole kui ka väljastpoolt sisse.

 

Hea vastupidavus korrosioonile

maa-aluste torusüsteemide eluiga mõjutab oluliselt nende vastupidavus erinevatele kemikaalidele näiteks biogeene väävelhape. Biogeenilise väävelhappe korrosioon tekib torusüsteemides veetasemest kõrgemal, seega on ohus eriti need torustikud, mis on osaliselt täidetud. Krah tehnoloogiaga toodetud torusüsteemid tagavad kõrge korrosioonikindluse enamike kemikaalide vastu.

 

      

 

Vastupidavus löökidele

kõrge löögitaluvus isegi madalatel temperatuuridel tagab selle, et torud on kaitstud kahjustuste eest transpordil, paigalduse ajal ning kogu kasutusperioodi jooksul.

 

Vastupidavus mikroorganismidele, närilistele ja putukatele

torude ümar ja sile pind ei võimalda närilistel kahju tekitamiseks saada vajalikku haaret. Samuti ei kuulu PE ja PP bakterite, seente ega ka eoste poolt toiduks kasutatavate ainete hulka.

 

       

 

Hüdraulilised omadused

tänu siledale kleepumisvastasele torude sisepinnale jäävad torude sisediameeter ja sisepinna hüdraulilised omadused alati samaks, olenemata seinapaksusest ja kasutatavast profiilitüübist. Tänu väiksemale pinnakaredusele, võrreldes näiteks betooniga , saab samal objektil kasutada oluliselt väiksema diameetriga lahendusi.  Lisaks otsesele torude maksumuse vähenemisele, hoiab klient kokku ka paigaldus- ning transpordikuludes.

 

 

Abrasioonikindlus

PP ja PE torud kuuluvad kõige abrasioonikindlamate torude hulka.

 

 

UV-kindlus

Musta värvi PE torud on püsivalt vastupidavad atmosfäärist tulenevale korrosioonile ning UV-kiirgusele. Seega saab neid torusid kasutada ja ladustada välitingimustes, kartmata nende kahjustumist.

 

Kerge kaal 

Krah tehnoloogiaga valmistatud torusid iseloomustab kerge kaal, mille tõttu on neid kerge transportida ning paigaldada. Enamikel juhtudel saab klienti vältida objektil torustike paigaldamiseks kraana kasutamist.

 

 

Elastsus

PP ja PE materjalidest torud omavad suuri eeliseid teistest materjalidest torude (teras, betoon) ees. Tänu elastsusele suudavad Krah tehnoloogiaga toodetud torud taluda prognoosimata koormusi ilma purunemata. Heaks näiteks on maavärinad piirkondades, kus nendega ei ole torude staatiliste arvutuste tegemisel arvestatud. Krah torud liiguvad purunemata kaasa maapinna muutustega ning kui maapind on rahunenud saavutatakse uues tasakaalupunkt.

Elastsed torud reageerivad muutustele neid ümbritsevas keskkonnas. Tänu taotluslikule deformatsioonile jaotatakse elastsetele torudele mõjuvad jõud laili toru ümber paiknevale pinnasele. Nii väheneb toru mõjutava kahjuliku jõu otsene mõju. Lühikese aja jooksul peale toru paigaldamist on toru reageerinud koormusele ning maapinnas on saavutatud tasakaal. Elastsed torud töötavad ka siis, kui jäigad torud on sarnastes olukordades ammu purunenud. Struktureeritud välispindade korral paraneb torude paigalduskindlus veelgi – struktuursed osad aitavad fikseerida toru ettenähtud asendis ning kaitsevad seda mööda pikitelge mõjuvate jõudude eest.